חדר ארונות – יתרונות וחסרונות

ארונות רבים יש בבית וכל ארון מקבל את המשמעות והסדר שלו, החל מארונות חדר הכביסה המחזיקים בריחות עזים של ניקיון ורעננות ועד לחדרי המטבח אשר מלאים במצרכים וריחות חומרי גלם מעוררי חך. אבל כשמדובר בשמירה על הבגדים שלנו, ככל הנראה שעומדות לא מעט התלבטויות כשהראשית מבניהם תהיה ללא ספק למה לבחור בחדר ארונות? (אחת השאלות הפופלריות באתר https://www.riviera.co.il/  ) הרי כמו כל סגנון אחסון קיימים יתרונות וחסרונות שונים, החל מהדרך בה ניתן לייצר סדר בחדרים אלו או בתחזוקה לא קטנה עבור חדר שברוב הזמן משמש לאחסון בגדים. לכן לפני רכישה או התאמה של חדר ארונות, מומלץ להכיר אילו יתרונות ישמשו אותנו ואילו חסרונות יש לקחת בחשבון.

יתרונות של חדר ארונות

בחיפוש אחר צורת אחסון ראויה ומיטבית גם לבגדי החורף, גם בגדי הקיץ וגם עבור בגדים מותאמים לאירועים מגוונים ככל הנראה כי חדר ארונות יוכל להיות פתרון יעיל. זאת בשל יתרון מובהק וברור של יתרון אחסון יעיל ואפקטיבי משל הרבה סוגי ארונות "רגילים", יתרון זה מגיע עם היכולת לחלק את כל הבגדים לאזור מותאם ללא כל צורך בקיפולים מוגזמים שיקמטו את הבגדים. בין אם מדובר בארונות תליה ועד למגירות אחסון המיועדות עבור תכשיטים, חפתים, נעליים ועוד.

את היתרון הבא ננסה להדגים דרך חנות בגדים מפוארת, כזו שבה ניתן למדוד בגדים, נעליים, גרביים ואפילו צמידים ועגילים מבלי לצאת מחדר המדידה. עכשיו נסו לדמיין את חדר המדידה המושלם הזה גם בבית שלכם, כאשר חדר ארון מלא בכל אביזרי לבוש ובגדים לכל אירוע שנבקש לצאת אליו. ומלבד היכולת למדוד בצורה נעימה ופרטית כל בגד ואביזר, ניתן יהיה גם לבחור חדר ארונות בעל עיצוב מותאם החל מהתאמת המראה ועד לדלתות הארון ואזור הישיבה בחדר.

מה הם החסרונות של חדר ארונות?

למרות שקשה למנות את החסרונות של  חדר ארונות, הרי שבכל מוצר כמו שציינו קיימים חסרונות אשר ישפיעו הלכה למעשה על הבחירה של רבים מאיתנו. חסרון ראשון הוא כמובן המקום שעלול לתפוס חדר ארונות בבית, בין אם הוא יצמצם את חדר ההורים או את חדר המטבח חשוב לדעת כי חדר ארונות תופס נפח לא קטן. חסרון נוסף הוא כמובן תחזוקה שופטת של החדר, הרי חדר ארונות בדומה לחדרי מדידה (ואף יותר מהם) דורש עמידה בסטנדרטיים גבוהים של אסתטיקה אשר יוכלו להנעים את זמנם של העושים שימוש בחדר החל ממראות נקיות ועד לבישום עדין.